Az elveszett vagy megsérült csomagokra érvényes a poggyászbiztosítás. Sok esetben a poggyász késése esetén, illetve bárhol, – akár autóból, szállásról vagy strandról – ellopott értékeknél is kártérítenek a társaságok.
Ne maradj magadra utazásod során, ha hirtelen megbetegednél, vagy balesetet szenvedsz. A biztosítás segít az orvosi költségek térítésében vagy a hazaszállításban is, akár neked, akár a veled utazóknak van rá szüksége.
Ha repülővel utazol, és szeretnéd nyugodtabban várni a járat indulását, akkor a késések, törlések esetén kínált szolgáltatásokat keresd az összehasonlítás során.
Kösd meg az Allianz Útitárs Arany vagy Platina utasbiztosítását, ami automatikusan, kárigény bejelentése nélkül is térít késés esetén!
Amennyiben egy váratlan betegség esetén mégsem tudnál utazni, segíthet költségeid megtérítésében az útlemondási biztosítás, akár utazásszervezővel, akár magad szervezted az utadat.
A gépjármű asszisztencia kiegészítők a megsérült vagy meghibásodott autód szervízelésének és hazszállításának költségeinek térítésében segít.
Használd a kalkulátorban a családos kedvezmény beállítást: akár 20%-ot is megspórolhatsz egyes biztosításokon.
A piac legjobbjainak termékei között válogathatsz.
A világ minden pontjáról elérhető asszisztencia szolgáltatások segítenek váratlan betegség vagy baleset esetén.
Ne csak megvedd, legyen mindig nálad és használd is a biztosításodat: az email mellett a CoverMe app-ban is elérhető lesz a kötvényed!
Sokaknak csak utazás előtt, az utolsó pillanatban jut eszükbe utasbiztosítást kötni. Ezzel nincs semmi gond! Manapság már online, azonnal, akár aznapi utazással is gyorsan meg lehet kötni az utasbiztosítást. Egyedül csak arról szükséges nyilatkozni, hogy még Magyarország területén van a biztosított. Az utasbiztosítás, a díj megfizetésével, a kockázatviselés kezdő napjának 0.00 órájától az utolsó nap 24.00 órájáig érvényes. Ez gyakorlatilag az utazási idő kezdő és utolsó napját jelenti. Ha a kockázatviselés kezdő napja a biztosítás kötés napjára esik, akkor értelemszerűen a díjfizetés pillanatától (óra, perc) él a biztosítás. Fontos azonban megemlíteni, hogy a kockázatviselés leginkább a külföldi káreseményekre vonatkoznak, tehát ha a biztosított még Magyarországon, az autópályán belefut egy tömegkarambolba és ott megsérül, akkor az utasbiztosítás nem fogja fedezni a sérült biztosított kórházi költségeit. Ugyanakkor, ha a biztosított rendelkezett útlemondás fedezettel, akkor a biztosítás térítheti a baleset miatt meghiúsult utazás kifizetett kötbér és programok költségeit, amit az utazó a biztosítás hiányában elbukna. Tehát, bár szuper "last minute" utazni, és mindig jó, ha az ember utasbiztosítással rendelkezik, érdemes átgondolni, hogy milyen utasbiztosítást kössünk.
Minden utasbiztosítás egy adott időintervallumra szól, azaz az utazás idejére. Így értelemszerűen ezeket a dátumokat a szerződéshez meg kell adni. A "hagyományos" utasbiztosítások általában 90 napra maximalizálják a biztosítandó napok számát, ami az utazásra vonatkozik. A "bérletes" utasbiztosítások, illetve a bank- és hitelkártyákhoz járó utasbiztosítások hosszabb távú utazásokra is biztosíthatnak. Az online portálokon azonban "hagyományos" utasbiztosítást lehet kötni.
Nem mindig, mert ebben az esetben szükséges lehet az utazás foglalásának dátumára is. Ez a dátum az a dátum, amikor a szállás le lett foglalva az előleggel, vagy amikor a repülőjegyek meg lettek vásárolva, de az az időpont is lehet, amikor az utazási irodának, azaz az utazás szervezőjének, az előleg - esetleg az utazás teljes összege - ki lett fizetve. Ha nem egy időben lett vásárolva a repülőjegy, illetve a szállás foglalója kifizetve, akkor célszerű a korábbi időpontot tekinteni a "foglalás napjának". De miért szükséges ez a dátum?
Az útlemondás biztosítások és az útlemondást tartalmazó utasbiztosítások nagyon kritikusak a dátumokkal kapcsolatban, hiszen ez a fedezet az utazás foglalása és az utazás kezdő napja közötti időre vállalja a kockázatot, hogy majd a biztosítottat kompenzálja, ha valami oknál fogva mégsem tudna utazni. Mivel erre a fedezetre nagy lehet a visszaélés, hogy "utólag" kössék meg, mikor már gyanítható, hogy mégsem jön össze az utazás, ezért ezek a dátumok, illetve az útlemondás okai mindig jól vannak definiálva a biztosítási feltételekben. Sajnos azonban ezek a dátumok és a biztosítási események nem egységesek a biztosítóknál, így a teljesség igénye nélkül csak példákat tudunk mondani.
Természetesen a tényleg kritikus és váratlan esetek mindenhol biztosítási eseményeknek számítanak útlemondásra. Ilyenek például a hirtelen jött betegségek vagy baleset esete, ami nem feltétlenül csak a biztosítottal történhet, de közeli hozzátartozóval is, esetleg annak halála, ami miatt a biztosított nem tud elutazni. De van olyan biztosító, akinél az is biztosítási esemény útlemondásra, ha az érettségi pótvizsga napja pont a lefoglalt nyaralásra esik, így a biztosított nem tud azon részt venni.
A MAWDY egyes csomagjaiban az útlemondási fedezet alap fedezet, azaz nem kell külön ezért biztosítási díjat fizetni, ha valaki tőlük választ utasbiztosítást. Így a kalkulátor a foglalás napját sem kéri be. Viszont a biztosító csak akkor fizet útlemondásra, ha a foglalás napja és a biztosítás kötés dátuma között legfeljebb 15 nap volt!
Az Union biztosítónál, bár kiegészítő fedezet az útlemondási biztosítás, annyi kikötés van, hogy a foglalás és az utazás kezdete között maximum 180 nap lehet. A Colonnade és az EUB pedig külön feltételt szab, ha a foglalás és a biztosítás kezdete között több vagy kevesebb, mint 30 nap van. Így a CoverMe kalkulátora ezeket a biztosítókat választva be fogja kérni a foglalás napját, és csak akkor engedi megkötni a kiegészítő biztosítást, ha arra a feltételek teljesülnek.
A kalkulátorban több országot is meg lehet adni úti célnak, de nem biztos, hogy szükséges feltüntetni az összes érintett országot. A biztosítók általában 3 régiót különböztetnek meg, és ha csak ugyanabban a régióban mozgunk, akkor nem számít, hogy például Németországban vagy Franciaországban ér minket baleset vagy lopják el az összes poggyászunkat, a biztosító ugyanúgy fog téríteni. A legalacsonyabb díjú biztosítások egyébként az "európai régióra" vonatkoznak, de ha esetleg EU-n, vagy az Európai Gazdasági Térségen kívüli országot is érintünk, akkor érdemes feltüntetni az EU-s és a nem EU-s országokat is a kalkulátorban, mert nem egységesen kezelik a biztosítók az "európai régió" határait.
Európán kívül a biztosítók még két nagyobb régiót különböztetnek meg. Ezek közül az egyik csoport általában az egész amerikai kontinens, Ausztrália és Óceánia, valamint Új-Zélanddal, a másik csoport pedig a világ minden egyéb országa. Az Európán kívüli régiókra a biztosítók pótdíjat alkalmaznak, melyek az amerikai - ausztrál régióra vonatkozóan a legmagasabbak. Tehát ha ide utazunk, akkor szignifikánsan magasabb díjakon tudunk ide utasbiztosítást kötni.
Fontos megemlíteni, hogy a biztosítók nem vállalnak a kockázatot, ha olyan helyre utazunk, amelyet a Magyar Konzuli Szolgálat veszélyesnek ítél.
Az utazás módja és oka megadásával lehet az utasbiztosítási ajánlatokat szűkíteni. Módnak meg lehet adni az autó/motor, repülő, hajó, vonat/busz, illetve egyéb kategóriákat. Ezek közül többet is ki lehet választani. Utazás okánal pedig a városnézés/üzleti út, tengerparti nyaralás, sportolás, téli sportok, egyéb kategóriák közül lehet választani, szintén egyszerre akár több lehetőséget is.
Mivel a biztosítóknak külön termékeik lehetnek a repülős utakra vagy a téli, de akár az extrém sportokra is, ahhoz, hogy ezek a speciális termékek előjöjjenek a kalkulátorban, meg kell adni ezeket az adatokat. Maga a felhasználó is érdekelt, hogy az utazásának legmegfelőbb utasbiztosítási termékek közül választhasson. A repülős biztosítások külön, vagy magasabb biztosítási fedezettel szolgáltathatnak például repülő késés esetén, vagy külön fedezetük van légipoggyász kárra. A téli vagy extrém sportot biztosító termékek pedig a sport balesetek tágabb halmazában is biztosítja az egészségügyi kiadásokat baj esetén.
A biztosítottakat név és születési dátum alapján azonosítják, tehát bárkire köthető biztosítás, ha ezek az adatok ismertek. Utasbiztosítások már újszülöttekre, valamint senior utazókra is köthetőek, de 70-80 év fölött tapasztalhatunk pótdíjakat, illetve korlátozásokat egyes termékekre, amelyeket a kalkulátor nem is fog behozni. Érdemes termékválasztás előtt megadni az utazók ezen adatait, mert pontosabb kalkulációt kapunk a díjakra vonatkozóan. A CoverMe kalkulátorának maximum 15 utazóra lehet biztosítást kötni.
Szerződő lehet magánszemély és cég is . Előbbi esetén szükség lesz a szerződő születési helyére, édesanya leánykori nevére, okmánya típusára és számára, valamint a lakcím adataira is. Céges kötés esetén a Cégnév és Adószámon kívül a Székhely adatok lesz szükség, valamint a Képviseletre jogosult személy születési idejére, helyére, édesanyja leánykori nevére, valamint azonosító okmánya típusára és számára. Minderre azért van szükség, mert az online biztosításkötés során egy alkuszi szerződés is készül, amiben a felhasználó megbízza a biztosítási alkuszt a biztosítás kötésére.
Minden biztosító olcsóbb díjat számít fel a gyerekek, azaz a 18 év alattiak utasbiztosítására. Ezt a kalkulátor alapból figyelembe veszi, mikor megadásra kerül a biztosítottak születési ideje. Több utazó esetén a biztosítók csoportos kedvezményt is alkalmaznak. Ez is automatikusan adott biztosítónál figyelembe lesz véve, ha az utazók száma eléri a biztosító által meghatározott létszám utáni kedvezményes csoport díjat. Továbbá a felületen kijelölhető "Az utazók egy családba tartoznak" jelölő négyzet. Ebben az esetben a kalkulátor figyelembe fogja venni a díjak kalkulálásakor, ha adott biztosító családi kedvezményt is kínál. A CoverMe minden kedvezményt a befizetés előtti oldalon is feltüntet. Itt alapból minden be lesz pipálva, de a felhasználó ki is szedheti ezeket. Előfordulhat, hogy a biztosító nem enged több kedvezményt érvényesíteni, így azok díjfizetés előtt még módosíthatóak, le lehet ellenőrizni, hogy melyik kedvezménnyel érhető el a legkedvezőbb díj.
Többnyire az őszi és a tavaszi időszakban kampányolnak az utasbiztosítások, és ilyenkor alkalmazzák időszakos kedvezményeiket is. Ezek általában abban merülnek ki, hogy adott szolgáltatásukat olcsóbban, esetleg ingyen adják. Kedvezmény járhat a repülős vagy autós kiegészítők kapcsán, télen pedig a síbiztosítások csomagaiban. A CoverMe díjkalkulátora mindig bekapcsolja ezeket az időszakos kedvezményeket, még ha külön oldal nem is hívja fel rájuk a figyelmet, tehát adott biztosító adott szolgáltatásai mindig a legkedvezőbb díjon érhető el.
Segít az utasbiztosításod kötésében, kezdd vele a kalkulációt! Nem szükséges követned a kérdéseit, úgy és olyan sorrendben mondhatod az utazásod részleteit, ahogy kényelmes. Az asszisztens azt is megérti ha Bécsbe, Acapulco-ba vagy a Garda tóhoz mész.
Ha te is abba a körbe tartozol aki vásárol utasbiztosítást de elbizonytalanodik, hogy milyen kiegészítőkre van szüksége akkor kérdezd az asszisztenst és ő elmondja mire jó pl. az útlemondás-biztosítás, a járatkésés- vagy poggyász-biztosítás vagy éppen kinek lehet szüksége extrém sportbiztosításra.
Sokba kerül az utazás - nem szívesen kockáztatnád a jegyeid és a foglalásaid árát.
Messzire, másik kontinensre utazol - sokba kerülne a hazaút; egy váratlan betegség, baleset vagy mentés.
Hajóútra készülsz: a biztosítás jól jöhet egy esetleges mentés, lemaradt csomag, karantén, az utazásod baleset miatti megszakítása vagy a kikötői indulás lekésése esetén.
Repülővel utazol és a járat késésének vagy törlésének kockázatát, a poggyászod elvesztésének költségét nem akarod magad állni.
Átszállásokkal, több úti célt érintve utazol - bárhol történhet veled előre nem látható esemény.
Autóval vagy motorral utazol, és egy esetleges műszaki hiba vagy baleset költségeit nem szeretnéd magad vállalni.