Azt már legtöbben tudják, Hogy miért érdemes lakásbiztosítást kötni, elég egy beázásra, viharra vagy rosszabb esetben a tűzesetre gondolni.
Azt azonban már kevesen tudják, hogy hiába van valakinek egy lakásbiztosítása, időről-időre mindenkinek érdemes aktualizálni a biztosítását, hiszen az élethelyzete vagy vagyontárgyai is változnak, ráadásul jelentős eltérések lehetnek az egyes biztosítótársaságok lakásbiztosításainak díja és szolgáltatásai között is. Na de mikor érdemes lakásbiztosítás váltáson gondolkodnunk?
Amikor közeleg a lakásbiztosításod évfordulója, a biztosító kiküldi az úgynevezett indexálási értesítőt, amelyben tájékoztat az éves díjváltozásokról. A díjemelés mögött általában az infláció és az ingatlan értékének növekedése áll – így szeretné a biztosító fenntartani azt a védelmet, amelyet eredetileg megkötöttél. Ilyenkor azonban érdemes feltenni a kérdést: megfelelőek a szerződés részletei és a díj, vagy találsz kedvezőbb ajánlatot a piacon?
2024 óta egy lakásbiztosítás felmondására már nem csak az évfordulóján van lehetőség, hanem minden év márciusában a lakásbiztosítási kampány keretében is felmondhatja bárki a lakásbiztosítását díjmentesen. Ezzel újabb alkalom nyílt arra, hogy tudatosan dönts a biztosításoddal kapcsolatban. Ilyenkor a biztosítók ráadásul akciós ajánlatokkal próbálják magukhoz csábítani az ügyfeleket, azaz akár kedvezőbb és olcsóbb biztosítást is találhatsz.
Ha nem hagynád ki ezt a lehetőséget, segítünk!
Először is nézd át, milyen biztosítási összegek és díjak vannak a szerződésedben.
A biztosítási összeg dönti el, hogy kár esetén milyen mértékben téríti meg a biztosító az ingatlanod és az ingóságaid értékét. Sokszor az indexált ajánlat is alul- vagy épp felülbiztosíthatja az ingatlanod:
A CoverMe oldalán néhány egyszerű kérdés megválaszolásával összehasonlíthatod a vezető biztosítók lakásbiztosításait, kiegészítőit és díjait. Add meg az ingatlanod adatait, az aktuális területét, külön jelölheted a melléképületeidet, ha vannak, illetve az ingatlan, valamint az ingóságok biztosítási összegeit és az esetleges kiegészítő igényeidet.
Az igényeidnek megfelelő ajánlatoknál részletesen megnézheted a számodra fontos fedezeteket, a választható kiegészítő biztosításokat és a kizárásokat is, azaz azokat az eseteket, amire nem vállal kockázatot a biztosító. A szimpatikus ajánlatok részletes táblázatos összehasonlításával könnyen meghozhatod a döntésed. Ha találtál a jelenlegi biztosításodnál kedvezőbb vagy jobban testreszabott ajánlatot:
Kösd meg az új szerződést, az új biztosítás kockázatviselési dátumának a régi biztosítás évfordulóját add meg mivel az évfordulókor tudod a régi biztosításod is felmondani, kivéve, ha a márciusi kampányban váltasz. Ez esetben április 30 a felmondás dátuma, így május 1-et érdemes megadni az új biztosítás kockázatviselés kezdő dátumának.
A felmondás csak akkor lesz érvényes, ha a régi biztosításod
a törlés hatálynapjáig díjrendezett!
Ha évfordulóra mondod fel a biztosításod, akkor az addig esedékes
díjat kell befizetned, ha a márciusi kampányban mondod fel, akkor az
április 30-ig esedékes díjat kell befizetned.
Utóbbi esetben a biztosító a törlés hatályát követő időszakra vonatkozó
befizetett díjrészletet vissza fogja utalni, így nem veszik el a pénzed.
A CoverMe portálon egyszerre intézheted a meglévő lakásbiztosításod felmondását és az új szerződés megkötését – ráadásul papírmentesen és gyorsan.
Ha válogattál a vezető lakásbiztosításók ajánlatai között, megkerested a legjobbat, akkor mondd fel a régi szerződésedet időben, hogy elkerülhesd a kétszeres díjM fizetését.
A CoverMe segít ebben is, az új kötvénnyel egyidőben elkészítheted a régi kötvényed felmondását is. Mi továbbítjuk a biztosítód felé.