Lakásbiztosítás váltás - lakásbiztosítás kalkulátor 2025

Hasonlítsd össze online a lakásbiztosítás ajánlatokat és kösd meg a legkedvezőbbet!

Mit szeretnél biztosítani?
Alfa biztosító logó
Allianz biztosító logó
Genertel biztosító logó
Granit biztosító logó
K&H biztosító logó
Signal biztosító logó
Union biztosító logó
Uniqa biztosító logó

Tudnivalók évforduló és lakásbiztosítás váltás esetén

Azt már legtöbben tudják, Hogy miért érdemes lakásbiztosítást kötni, elég egy beázásra, viharra vagy rosszabb esetben a tűzesetre gondolni.

Azt azonban már kevesen tudják, hogy hiába van valakinek egy lakásbiztosítása, időről-időre mindenkinek érdemes aktualizálni a biztosítását, hiszen az élethelyzete vagy vagyontárgyai is változnak, ráadásul jelentős eltérések lehetnek az egyes biztosítótársaságok lakásbiztosításainak díja és szolgáltatásai között is. Na de mikor érdemes lakásbiztosítás váltáson gondolkodnunk?

Amikor közeleg a lakásbiztosításod évfordulója, a biztosító kiküldi az úgynevezett indexálási értesítőt, amelyben tájékoztat az éves díjváltozásokról. A díjemelés mögött általában az infláció és az ingatlan értékének növekedése áll – így szeretné a biztosító fenntartani azt a védelmet, amelyet eredetileg megkötöttél. Ilyenkor azonban érdemes feltenni a kérdést: megfelelőek a szerződés részletei és a díj, vagy találsz kedvezőbb ajánlatot a piacon?

2024 óta egy lakásbiztosítás felmondására már nem csak az évfordulóján van lehetőség, hanem minden év márciusában a lakásbiztosítási kampány keretében is felmondhatja bárki a lakásbiztosítását díjmentesen. Ezzel újabb alkalom nyílt arra, hogy tudatosan dönts a biztosításoddal kapcsolatban. Ilyenkor a biztosítók ráadásul akciós ajánlatokkal próbálják magukhoz csábítani az ügyfeleket, azaz akár kedvezőbb és olcsóbb biztosítást is találhatsz.

Ha nem hagynád ki ezt a lehetőséget, segítünk!

Lakásbiztosítás váltásának folyamata

Vizsgáld meg a jelenlegi biztosításod adatait

Először is nézd át, milyen biztosítási összegek és díjak vannak a szerződésedben.

  • Mekkora a fizetendő díjad, és mennyivel emelkedik?
  • Vállaltál-e tartam- vagy hűségkedvezményt (például 3 évre)? Ha igen, ellenőrizd, mennyi kötbérrel járna a felmondás.
  • Kapcsolódik-e a lakásbiztosítás jelzáloghitelhez? Ha a banknál speciális díjat kaptál, számolj az esetleges visszafizetendő kedvezményekkel is.

Igénybevett kedvezmények, ellenőrizd, nem tartozol-e a biztosítódnak

  • Mielőtt belevágnál a váltásba, fontos, hogy minden díjtartozásodat rendezd! Ezt a legtöbb esetben megteheted online, ha segítségre van szükséged jelezd az ügyfélszolgálatunknak.
  • Ha hűségidővel kötelezted el magad a jelenlegi biztosítód felé, akkor vállaltad, hogy egy "kedvezményes" díjért cserében náluk tartod a biztosításodat egy meghatározott időszakig (tipikusan 3 évig). Ebben az esetben az eddig adott díjkedvezményt visszakövetelheti a jelenlegi Biztosítód.
  • Együtt kötött ingatlanhitel és lakásbiztosítás esetén is kaphattál kedvezményt. Lakásbiztosítás váltáskor a bank, vagy annak a biztosítótársasága, visszakérheti ezt a kedvezményt. Ellenőrizd vállaltál-e ilyen kötelezettséget.

Nézd át a biztosítási összegeket és a kiegészítőket

A biztosítási összeg dönti el, hogy kár esetén milyen mértékben téríti meg a biztosító az ingatlanod és az ingóságaid értékét. Sokszor az indexált ajánlat is alul- vagy épp felülbiztosíthatja az ingatlanod:

  • Ha volt felújítás, modernizálás, például új konyha, nyílászárók, napelem vagy hőszigetelés, akkor magasabb értékre érdemes biztosítani.
  • Ha éppen ellenkezőleg, eladtad pl. a társasházi tárolód vagy a külön zárható garázsodat vagy melléképületet és kevesebb lett a biztosítandó terület, lehet, hogy csökkenteni is tudsz a díjadon.
  • Ha szükséged van új kiegészítő fedezetekre (pl. napelem-biztosítás, balesetbiztosítás) vagy épp fölöslegesek a meglévők, most válthatsz olyan biztosításra amiben ezeket a változtatásokat megteszed.
  • Az ingóságaid értékét is érdemes átgondolnod, hisz ezek is jelentős mértékben változhattak, mióta a lakásbiztosításodat megkötötted.
    Vedd számba a bútorokat, a háztartási gépeket, szerszámokat, a konyhai és fürdőszobai felszereléseket, a telekommunikációs eszközöket, a ruhaneműket, kiegészítőket, a lakástextileket és az egyéb használati tárgyakat is.
    Külön gondold végig az értéktárgyak értékét (nemesfémek, ékszerek, képzőművészeti alkotások, antik bútorok, különleges textíliák, antik bútorok, gyűjtemények), mert ezeket a biztosítók eltérően kezelik: van ahol csak az értékek megadása szükséges, van ahol kiegészítő biztosítást kell kötni az értéktárgyakra bizonyos limit felett.

Hasonlítsd össze a biztosítók ajánlatait

A CoverMe oldalán néhány egyszerű kérdés megválaszolásával összehasonlíthatod a vezető biztosítók lakásbiztosításait, kiegészítőit és díjait. Add meg az ingatlanod adatait, az aktuális területét, külön jelölheted a melléképületeidet, ha vannak, illetve az ingatlan, valamint az ingóságok biztosítási összegeit és az esetleges kiegészítő igényeidet.

Az igényeidnek megfelelő ajánlatoknál részletesen megnézheted a számodra fontos fedezeteket, a választható kiegészítő biztosításokat és a kizárásokat is, azaz azokat az eseteket, amire nem vállal kockázatot a biztosító. A szimpatikus ajánlatok részletes táblázatos összehasonlításával könnyen meghozhatod a döntésed. Ha találtál a jelenlegi biztosításodnál kedvezőbb vagy jobban testreszabott ajánlatot:

Kösd meg az új szerződést, az új biztosítás kockázatviselési dátumának a régi biztosítás évfordulóját add meg mivel az évfordulókor tudod a régi biztosításod is felmondani, kivéve, ha a márciusi kampányban váltasz. Ez esetben április 30 a felmondás dátuma, így május 1-et érdemes megadni az új biztosítás kockázatviselés kezdő dátumának.

Díjrendezettség és felmondás

A felmondás csak akkor lesz érvényes, ha a régi biztosításod a törlés hatálynapjáig díjrendezett!
Ha évfordulóra mondod fel a biztosításod, akkor az addig esedékes díjat kell befizetned, ha a márciusi kampányban mondod fel, akkor az április 30-ig esedékes díjat kell befizetned.
Utóbbi esetben a biztosító a törlés hatályát követő időszakra vonatkozó befizetett díjrészletet vissza fogja utalni, így nem veszik el a pénzed.

Intézd online, egyetlen felületen

A CoverMe portálon egyszerre intézheted a meglévő lakásbiztosításod felmondását és az új szerződés megkötését – ráadásul papírmentesen és gyorsan.

Ha válogattál a vezető lakásbiztosításók ajánlatai között, megkerested a legjobbat, akkor mondd fel a régi szerződésedet időben, hogy elkerülhesd a kétszeres díjM fizetését.

A CoverMe segít ebben is, az új kötvénnyel egyidőben elkészítheted a régi kötvényed felmondását is. Mi továbbítjuk a biztosítód felé.