Lakásbiztosítás kalkulátor - 2025

Hasonlítsd össze online a lakásbiztosítás ajánlatokat és kösd meg a legkedvezőbbet!

Mit szeretnél biztosítani?
Alfa biztosító logó
Allianz biztosító logó
Genertel biztosító logó
Granit biztosító logó
K&H biztosító logó
Signal biztosító logó
Union biztosító logó
Uniqa biztosító logó

Lakásbiztosítási AI asszisztens

Feltöltheted jelenlegi kötvényedet
  • Igényfelmérés: Szilvi segít felmérni az igényeidet, bármikor faképnél hagyhatod és később folytathatod a beszélgetést a nap 24 órájában (vagy amennyi időd van rá 😊), nem sértődik meg és türelmesen, közérthető módon magyarázza el a lakásbiztosítási szolgáltatások lényegét.
  • Termékek feltételei: Kérdezheted a termékek feltételeiről, pl: Alfa OKé milyen asszisztencia szolgáltatást kínál? Feltehetsz összehasonlító jellegű kérdéseket is, pl: melyik termék kínál Asszisztencia szolgáltatást? Jelenleg az Alfa-, Allianz-, K&H-, Genertel-, Gránit-, UNIQA- biztosítók hagyományos (nem MFO) lakásbiztosítási csomagjairól kérdezheted az asszisztenst.
  • Kapcsolattartás: A Chat felület mellett Szilvivel email-en is beszélhetsz, jegyezd fel a beszélgetés azonosítóját, erre hivatkozva bármikor foytathatod email-ben is.
  • Humán szakértő: Szükség esetén Szilvit megkérheted arra is, hogy humán szakértőt vonjon be egy kérdésed megválaszolásába, ilyenkor Szilvi egy email-t küld a szakértőnknek, aki vagy email-ben válaszol neked vagy ha megadtál telefonszámot azon is kereshet.
  • Chat oldal: Ha körbenéznél az asszisztens oldalon mielőtt elkezdenéd a beszélgetést itt találod a chat felületet ahol többet is megtudhatsz a használatról.

Takaríts meg a lakásbiztosításon - válaszd ki a legkedvezőbb lakásbiztosítást!

  • A lakásbiztosításod kiválasztásához használd a CoverMe online lakásbiztosítás kalkulátort: az ingatlanod alapvető adatainak megadásával néhány kattintással összehasoníthatod a biztosító társaságok ajánlatait és megkötheted biztosításodat.

  • A könnyen használható felület sokat segít a döntésben, hiszen itt összesítve találod meg a biztosítók termékfeltételeiből kigyűjtött szolgáltatásokat és a biztosítási összegeket.

  • Több terméket kiválasztva, egy összehasonlító táblázatban is átnézheted az egyes termékek előnyeit, hátrányait és díjait.

  • Amint kiválasztod a számodra legmegfelelőbb terméket és megkötöd a biztosítást, megkezdődik a biztosító kockázatvállalása.

  • A CoverMe-vel nemcsak megveheted, hanem mindig magadnál tarthatod és használhatod is a biztosításodat: a fiókodból, e-mailben és a CoverMe appban is elérhető lesz a kötvényed!

  • Ha segítségre van szükséged, kérdezd bátran az ügyfélszolgálatunkat. Kollégáink készségesen és gyorsan válaszolnak minden kérdésedre.

  • Próbáld ki az új funkciónkat, kérdezd az OpenAI alapú Asszisztensünket! Kérdezhetet a "lakásbiztosítás fogalmairól" vagy a "lemondásról is."

Lakásbiztosítás pár lépésben!

1. Kalkuláció egyszerűen

Add meg a kalkulációhoz szükséges adatokat. Ezek alapján készül a kalkuláció. Nem kell a kalkulációhoz regisztrálnod, vagy neved, email címed megadnod.

Ha találsz egyszerűbb kalkulátort, írd meg nekünk!

2. Válassz biztosítást

Megmutatjuk a biztosítók ajánlatát, összehasonlíthatod a termékeket és feltételeiket.

Lehetőséged van az előzmény szerződés felmondására is - szintén online.

3. Kösd meg

Itt adod meg a kötvény elkészítéséhez szükséges adatokat, melyeket elektronikusan aláírt megbízással küldünk el a biztosítónak. A folyamat teljes mértékben papírmentes.

Kösd meg a számodra legmegfelelőbb lakásbiztosítást! Hogy hogyan? Segítünk!

A lakásbiztosítás kötése során jó pár dolgot végig kell gondolnunk, hogy a megfelelő biztosítást tudjuk megkötni. Ráadásul néha nem is olyan egyszerű kérdésekkel találjuk szembe magunkat, mikor meg kell adnunk a biztosításhoz az adatokat, vagy az egyedi igényeinkre szeretnénk szabni azt. Ehhez nyújtunk most egy útmutatót.

Az adatok megadása

Ingatlan, ingóság vagy mindkettő?

Már a legelején szembesülünk azzal a kérdéssel, hogy csak ingatlan, csak ingóság vagy ingatlan+ingóság biztosítást szeretnénk-e kötni. Vannak helyzetek, amikor ez egyértelmű: ha a saját tulajdonú, berendezett családi házunkról van szó, akkor természetesen ingatlanra is és ingóságra is érdemes biztosítást kötni. De ha pl. egy teljesen üres házat bérbeadunk, akkor elegendő csak ingatlan biztosítást kötnünk, és a bérlő majd a saját ingóságait biztosíthatja külön. Fordítva, ha mi vagyunk az albérlők, akkor elegendő az ingóságainkat biztosítani (persze érdemes a tulajdonossal egyeztetni, hogy az ingatlanra kötött-e biztosítást).

Nehezebb eset, ha egy társasházi lakásról van szó, és a háznak van közös társasház biztosítása. Ilyenkor a saját ingóságainkat mindenképp nekünk kell biztosítanunk. De hogy eldöntsük, hogy ingatlanbiztosításra is szükségünk van-e, ahhoz utána kell járni, hogy milyen fedezeteket és milyen biztosítási összegeket is tartalmaz a társasház biztosítása. Pl. ha nincs a társasházi lakásbiztosításban felelősség biztosítás, akkor egy lakáson belüli csőtörés esetén, mikor eláztatjuk a szomszédot, a saját kárunkon kívül a neki okozott kárt is zsebből kellene fizetnünk. Legtöbb esetben a befolyt csapadék okozta károkat vagy panelház esetén például a panelhézag beázást sem fedezi a társasház biztosítása. Illetve lehet, hogy a társasház biztosításban, bizonyos káreseményeknél a biztosítási összegek olyan alacsonyak, amik a kár bekövetkeztekor vélhetően nem fogják fedezni a helyreállítási költségeinket.

Egy saját ingatlan biztosítás mellett szólhat még az is, hogy a beépített bútoraink, a klíma, a zuhanykabin üvege vagy pl. a beépített sütő nem számít ingóságnak (hanem az épület részének), így ezek kárait nem fedezi az ingóság biztosításunk. Ha ingatlan biztosítást is kötünk akkor kereshetünk valóban ránk szabott biztosítást, mellyel nem csak a sütőnket, vagy a klímánkat biztosíthatjuk, hanem pl. választhatunk hozzá olyan asszisztencia szolgáltatást mely segít, ha egy villanyszerelőre van szükségünk, vagy szakembert küld, ha a kulcsunk elvesztése esetén ki kell cserélni a zárat.

Az Ingatlan alapterülete

Az ingatlan adatainak megadásakor az ingatlan alapterületének megadása nem mindig egyértelmű, ha pl. a tetőtéri lakásról van szó, vagy pince, vagy erkély / terasz tartozik hozzá, esetleg egy része nem lakás célú melléképület. Ilyen esetekben az alapterület megadásánál található kalkulátor segít a pontos érték meghatározásában.

A Szerződő

A szerződő lehet magánszemély is, lehet cég is. Amennyiben egy cég tulajdonában van az ingatlan, vagy a cég egy dolgozónak bérel egy lakást, akkor a cég lehet szerződője egy lakásbiztosításnak. Biztosítottként természetesen ekkor is megadható magánszemély. Az ingóságok biztosításánál azonban figyelni kell arra, hogy a szerződő cég tulajdonában levő ingóságok biztosíthatóak. Ha szükséges, akkor ilyen esetben a magánszemély ingóságaira köthető külön csak ingóságra vonatkozó lakásbiztosítás, melynek ez a személy a szerződője.

Köss kifejezetten a te igényeidre, otthonodra szabott biztosítást!

A Biztosítási összeg meghatározása

Külön az ingatlan és külön az ingóságok biztosítási összegének megadásában egy javasolt biztosítási összeggel segítünk. Ez az ingatlan elhelyezkedésének, típusának és méretének megfelelően számított érték.

Az **ingatlan biztosítási összegének megadásakor** az ingatlan teljes újjáépítési értékét kell meghatároznunk. Ha kevesebbet adunk meg, akkor alulbiztosított lesz az ingatlanunk, hiszen pl. egy tűzeset után, ha ez egész házat kell újjáépíteni, a biztosító maximum a megadott biztosítási összeget fizeti ki. Ha többet adunk meg, akkor túlbiztosítjuk az ingatlant, de ilyenkor sem fog többet fizetni a biztosító, mint amennyibe az újjáépítés kerül. Az alul- és túlbiztosításról részletesebben is írtunk.

Az ingóság biztosítási értékének megadásakor számba kell venned az összes bútorod, a háztartási gépeket, eszközöket és szerszámokat, a telekommunikációs eszközöket, a konyhai és fürdőszoba felszereléseket, a ruhaneműket, lábbeliket, kiegészítőket, a textileket, és a lakásban található egyéb használati tárgyakat is. Az ingóságokon belül külön érdemes számolni az értéktárgyaidat (nemesfémek, ékszerek, drágakövek, antik tárgyak, képzőművészeti alkotások, valódi szőrmék, különleges textíliák, gyűjtemények), mert ezek értékét néhol külön kell megadni, és van ahol kiegészítő biztosítást kell kötni rájuk.

Az ingóságok esetén az újrabeszerzési értékkel kell számolni. Az értéktárgyak esetén persze ez nem minden esetben lehetséges, így ezeknél a valós értéküket kell figyelembe venni. Értéktárgyak esetén azt is körültekintően nézzük meg, hogy milyen feltételekkel biztosítja az adott biztosító azokat. Van ahol bizonyos védelmi szintekhez köti a biztosítást, vagy pl. a drágaköveket ékszereket megfelelően lezárva kell tárolni. Az otthon tartott készpénz legtöbb biztosítónál csak kifejezetten erre vonatkozó kiegészítő biztosítással fedezhető.

Kiegészítő biztosítások kiválasztása

Amikor 1-1 biztosításnál meg kell adnunk, hogy milyen **kiegészítő biztosítást** szeretnénk, akkor igazán körültekintőnek kell lennünk. Mindenkinek a saját élethelyzete alapján kell végiggondolnia, hogy mi az, amit szeretne biztosítani. Lehet, hogy a kerti bútorokat, vagy a növényzetet szeretné valaki biztosítani, de lehet hogy épp az akváriumot vagy egyéb különleges üveg bútort, de akár a klímát vagy a napelemet is tarthatjuk fontosnak. De kiegészítő biztosítások között találunk asszisztencia szolgáltatásokat is, mely például a megfelelő szakember megtalálásában nyújt segítséget, amikor zárat kell cserélni, vagy duguláselhárítás miatt kell szakembert találni, stb. Fedezhetjük egy szolgáltatás kimaradásából eredő kárainkat is, de választhatunk balesetbiztosítást is kiegészítőként. Van ahol találunk kisállatbiztosítást vagy éppen munkanélküliség biztosítást, és még sorolhatnánk.

A kiegészítő biztosítások nagyon változatosak, a különböző biztosításoknál különbözők választhatóak, és még ha a nevük alapján hasonlóak is, nem biztos, hogy ugyanazokat az eseményeket tekintik biztosítási eseménynek, és nem biztos, hogy ugyanakkora mértékben nyújtanak segítséget. Érdemes tehát végignézni több ajánlatot, az ott választható kiegészítőket átolvasni, és ezt figyelembe véve dönteni. A kiegészítők kiválasztásakor megfigyelheted, hogy az mennyivel növeli meg a biztosításod díját, amennyiben kiválasztod, és az újrakalkulálás gombra kattintasz.

Hitel fedezet (záradékolás)

Ha az ingatlan hitel fedezetéül szolgál, akkor a hitelintézet elvárja, hogy megfelelően legyen biztosítva az adott lakás vagy ház. Így ha netán tűzesetben megsemmisül a lakás, a bank a biztosítótól akkor is megkapja a biztosítási összeg megfelelő részét, mellyel kiegyenlíti a hiteltartozást. A legtöbb lakásbiztosítás köthető hitellel terhelt ingatlanra is.

Ilyenkor azonban figyelni kell, hogy a lakásbiztosítás ingatlanra vonatkozó biztosítási összege legalább akkora kell legyen, mint az ingatlanon lévő jelzálog összege. Érdemes előkeresni a hitelszerződést is, hiszen a biztosítás kötésekor meg kell adni annak néhány adatát: hitelintézet, a hitelszerződés típusa, hitelszerződés kezdete, vége, hitel összege, devizája, néhol a zálogjog összege is szükséges .

A fizetendő díjat többféleképpen is csökkentheted

Önrész

Az önrész megadásakor mérlegeljük, hogy milyen káreseményeket tartunk elképzelhetőnek, és hogy mekkora összeg az, amit ki tudunk fizetni mi, egy káresemény bekövetkeztekor. Ha pl. valaki inkább kisebb értékű, de gyakoribb károk esetén számít a biztosítására (pl. kisebb viharkárok vagy a gyakori rongálás, vandalizmus károk esetén), akkor nem biztos, hogy érdemes önrészt vállalnia, hiszen minden káresemény bekövetkeztekor ezt neki kell állnia. Ha azonban valaki a ritkább, de nagyobb összegű káresemény esetén számít a biztosítására (pl. földcsuszamlás vagy idegen tárgy rádőlése a házra), akkor érdemes elgondolkodnia az önrész választáson a díjának csökkentése érdekében.

Tartamkedvezmény

A tartamkedvezmény miatt szintén végig kell gondolnunk, hogy mit tervezünk a jövőben. Akkor érdemes vállalni, ha úgy érezzük, hogy ez a biztosítás meg fog felelni a következő években (jellemzően 3 évben) is, és nem tervezünk esetleg olyan felújítást, változtatást, ami miatt fel kellene majd mondanunk a biztosítási szerződést.

Díjfizetési gyakoriság és mód

A díjfizetési gyakoriság és a díjfizetési mód megválasztása befolyásolhatja a díjat. Az éves díjfizetés és a banki átutalás választásakor mindig a legkedvezőbb a díj, a havi csekkes díjfizetés mindig a "legdrágább". De hogy milyen mértékben változik a díj ezek változtatásával, az biztosítónként nagyon eltérő, sőt, nem is érhető el minden díjfizetési mód vagy gyakoriság minden biztosítónál. Érdemes megnézni a kiszemelt biztosítás esetén, hogy ezeknek az adatoknak a változása hogyan befolyásolja a díjat. Ezek nem csak a termékválasztás előtt adhatóak meg, hanem a folyamat végén a fizetési adatoknál még újra módosíthatóak.

Egyéb kedvezmények

Egyéb kedvezmények érhetőek el néhány biztosítónál, ha az adott biztosítótársaságnál van más biztosítása is a szerződőnek (pl. élet- vagy balesetbiztosítása), vagy volt korábban is lakásbiztosítása más biztosító társaságnál, stb. Ezek a kedvezmények nem mindegyik ajánlatnál találhatóak meg, a biztosítók eltérő feltételeket is szabnak, és a díjcsökkenés mértéke is eltérő. A szerződő és a biztosított adatainak megadása után tehát érdemes megnézni a díjfizetési adatoknál, hátha további díjcsökkenést is elérhetünk valamilyen kedvezménnyel.

Mire figyelj a szerződés megkötésekor?

Az ingatlanodban bekövetkező káresemény esetén nagy segítség a meglévő lakásbiztosítás. A felesleges pluszköltségek elkerülése miatt fontos, hogy tudd, milyen szolgáltatásokért fizetsz, továbbá azzal is érdemes tisztában lenned, hogy kár esetén milyen esetekben térít majd a biztosító. A CoverMe ezekben a kérdésekben is segít – ezen az oldalon és a kötési folyamat során egyaránt.

A szerződéseket érdemes 3-5 évente ellenőrizned, mivel ingatlanod és ingóságaid értéke gyorsan változik: ezt a biztosításodnak is követnie kell, hiszen ez a fedezeted baj esetén.

Érdemes időt szánni a részletek átolvasására a kötés közben. Az ebbe fektetett időd könnyen megtérülhet: sokan nem ismerik jól a vásárolt biztosítás szolgáltatásait, így azzal sincsenek tisztában, hogy például a vízvezeték javításakor a kötvény adott esetben megtérítheti a költségeik egy részét.

Az alapcsomagokról

Első döntés: ingatlanra (épületre, lakásra, garázsra), ingóságra (a vagyontárgyaidra) vagy mindkettőre kötöd-e a biztosítást?

Tulajdonosként érdemes mindkettőt megfontolnod: a biztosítás megvédhet tűz, üvegtörés, beázás, és természeti károk (például viharjégverés, földcsuszamlás), idegen tárgyak rádőlése, és még sok más kár esetén.
Fontos: a földrengés egyes termékek esetén csak opcionálisan választható kiegészítő.

Albérlőként elsősorban a saját értékeidről gondoskodj: a laptopod, biciklid, háztartási gépeid, irataid, azaz amit a bérleményben tartasz, az ingóság biztosítással védheted. Lényeges, hogy ilyenkor is szükséged lesz az ingatlan adatainak megadására a kötés során.

Saját házban

Az alapcsomag szolgáltatásai mellett (például villám, árvíz, elfolyt víz, lopás vagy tűz okozta kár biztosítása) egyéb kiegészítőket is köthetsz a kültéri, kerti értékeidre vagy a garázsodra. Amennyiben hőszivattyúval, napkollektorral vagy napelemmel rendelkezel, ezeket is biztosíthatod. Szintén érdemes megfontolnod egyes kiegészítőket, ha felújítási munkákba vágsz, vagy a csővezetékek sérülésétől tartasz.

Saját házban
Társasházban

Társasházban

Akkor is érdemes lehet saját biztosítást kötnöd, ha a társasház már rendelkezik biztosítással. Van, hogy a társasházi biztosítás csak a házat ért károkat fedezi (például a csőtörést), a saját lakásodban keletkező problémákat (például a zuhanykabin vagy más belső üveg törését, a háztartási gépek meghibásodása okozta károkat stb.) viszont csak a saját lakásbiztosításod segítségével háríthatod el.

Építkezés vagy felújítás előtt

Akkor is érdemes biztosításra gondolnod, ha építkezel vagy felújítasz. Van olyan biztosítás, ami az építkezéshez szükséges anyagokat, gépeket, berendezéseket is védi például lopás, csőtörés, elázás vagy tűz, és egyéb káresemények bekövetkezte esetén.

Tipp: a vállalkozó tulajdona jellemzően nem része a fedezetnek.

Építkezés vagy felújítás előtt

Mi az MFO lakásbiztosítás? Mi a különbség a hagyományos és az MFO biztosítás között?

  • A Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítás, azaz az MFO embléma, a Magyar Nemzeti Bank által minősített lakásbiztosításokat takarja.
  • Alapcsomagjaiban egységesebb fedezetek, káresemények, kizárások feltételrendszere szerepelnek, így az összehasonlítás átláthatóbb.
  • Kiegészítő biztosításokkal egyedi káresemények biztosítására is van lehetőség.
  • Az MFO minősítés garancia, hogy a kárbejelentés és a kárrendezés folyamata digitálisan mindig elérhető.
  • Káresemény bejelentése után a biztosítónak 2 munkanapon belül fel kell vennie az ügyféllel a kapcsolatot, és ezután legkésőbb 5 munkanappal sort kell kerítenie a kárszemlére.
  • A kárkifizetés megindítása a kárszemlét vagy az utolsó szükséges dokumentum beérkezését követő 5 munkanapon belül megtörténik.
  • A biztosítani kívánt ingatlannak állandóan lakottnak kell lennie, ha fogyasztóbarát terméket szeretnénk kötni!
  • A Hagyományos lakásbiztosítások köthetőek az állandóan és a nem állandóan lakott, építés/felújítás alatt álló épületekre, építményekre, saját tulajdonú ingatlanokra és bérleményekre, szélesebb körű vagyontárgyakra és kisvállalkozás vagyontárgyaira is.
  • Az alapcsomagban szereplő fedezetek, káresemények, kizárások feltételrendszere nem egységesek, nehezebb összehasonlítani őket.
  • A kárrendezés folyamata és ideje biztosítónkként különbözik.
  • A biztosítási díjból a biztosító akcióval/promócióval, tartam- és partnerkedvezménnyel stb. nyújthat kedvezményt.
A témában további részleteket itt olvashatsz tőlünk.

Felmondanád lakásbiztosításod? Mindegy, hol kötötted, segítünk!

  • A válaszaid alapján elkészítjük a felmondáshoz szükséges nyilatkozatod, közben segítünk a fontos tudnivalók megismerésében, validációkkal.

  • Választhatsz: a biztosításod felmondását ránk bízod vagy a folyamat végén letöltöd a dokumentumot és az ügyedet intézheted magad is.

  • Ha szeretnél többet megtudni a felmondásról, MFO vagy klasszikus lakásbiztosítások esetén olvasd el cikkünket a témáról. Mikor mondhatom fel lakásbiztosításomat? >

Milyen kiegészítőkről érdemes tudnod?

A lakásbiztosítások az alapcsomag szolgáltatásain kívül rendkívül változatos opcionális szolgáltatásokkal egészíthetők ki. Ilyen többek között az egészségbiztosítás, a felelősségbiztosítás, a balesetbiztosítás, a háztartási asszisztencia biztosítása, és így tovább.

Egészségbiztosítás

A biztosító szolgáltatása kiterjedhet orvosi asszisztencia szolgáltatásokra, nagyértékű diagnosztikai eljárásokra (PET-CT, Cardio CT, MR, CT) vagy kórházi napi térítésre is. Fontos tudni, hogy nagy eltérések vannak az egyes biztosítók csomagjai között.

Felelősségbiztosítás

Maganszemélyként számos esetben tartozhatsz felelősséggel, ezekre a lakásbiztosítások kiegészítője nyújthat fedezetet. Ilyen esemény lehet például, ha másnak személyi sérülést okozol, ha más vagyontárgyában okozol kárt, vagy ha személyi sérülés miatt sérelmi díjat kell fizetned. Felmerülhet még a felelősséged a házi kedvenced okozta károk miatt is.

Balesetbiztosítás

A biztosító szolgáltatása az alapbiztosításban lévő biztosítottakra vonatkozik, és jellemzően a biztosított balesetből eredő csonttörésre, csontrepedésre, maradandó egészségkárosodására vagy halálára fizet. Több biztosító kínál különleges baleseti csomagokat, például kerékpáros balesetbiztosítást.

Háztartási asszisztencia

Egyes biztosítók, például az Union napi 24 órás telefonos ügyfélszolgálatot biztosítanak számodra, ahol vízvezeték, gázvezeték, tető, üvegezés, dugulás, zárszerelés, és más váratlan helyzet vészelhárításának megszervezését intézheted. A költségek térítését a termék által kínált limit összegéig fedezik.

Családod és a veled egy háztartásban lévők számára

A biztosításod kiterjedhet a veled egy háztartásban élő családtagjaidra, gyerekeidre, házastársadra. A személyekre vonatkozó biztosítási szolgáltatások az ő biztonságukat is szolgálják.

Hogy kell felmondanod Lakásbiztosításod?

A lakásbiztosítások felmondása nem egyszerű feladat. A CoverMe felületén segítünk eligazodni a feltételek között, elkészítjük a felmondási nyilatkozatod és eldöntheted ránk bízod-e vagy letöltöd és magad intézed a felmondást.

Hagyományos lakásbiztosítás felmondását többnyire a kötvény évfordulója előtt 30 nappal lehet indítani. Minősített Fogyasztóbarát Otthonbiztosítási (azaz az MFO) termékek felmondását ezzel szemben a negyedéves évforduló előtt 30 nappal lehet kezdeményezni, kivéve az első biztosítási évben, mert akkor meg kell várni az első három negyedévet.

Érdekmúlás esetén, azaz pl., ha eladod az ingatlanodat, természetesen hamarabb is felmondhatod a szerződésed azonnali hatállyal vagy visszamenőlegesen. Ilyenkor az adásvételivel igazolnod kell a biztosítás érdekmúlásának dátumát, és ha a biztosítás az ingatlan átadásán túl is érvényes volt, akkor visszakaphatod az arra az időszakra vonatkozó szolgáltatás díj összegét.

Amennyiben nálunk szeretnél biztosítást váltani, a szolgáltatásunk részeként arról is tájékoztatni fogunk, hogy a felmondás mikor érkezett meg a biztosítóhoz: az időpontnak ugyanis mindenképpen bele kell férnie a fenti határidőbe.

Amennyiben biztosítót váltanál, a következőket kell tudnod:

  • A felmondási idő a felmondás biztosítóhoz való hiánytalan beérkezésének dátumára vonatkozik, így, ha postai úton mondod fel a meglévő biztosításodat, akkor ezt vedd figyelembe!
  • Március 1. és 31. között lehetőség nyílik a lakásbiztosítási szerződések cseréjére a biztosítási évfordulóktól függetlenül a 25/2023. (II. 1.) Korm. rendelet 5. § -a értelmében. A kampányban kizárólag díjrendezett és határozatlan időre kötött szerződések mondhatók fel költségmentesen.
  • A jelzáloghitellel, a CSOK-hoz vagy más állami/önkormányzati támogatással terhelt ingatlanok, azaz a záradékolt lakásbiztosítások is lecserélhetőek, viszont két dologra nagyon kell figyelnünk:
    1. A biztosítási összeg nem lehet kisebb az új biztosításban, mint amit a bank elvár.
    2. Az új szerződésre is rá kell kerülnie a hitelfedezeti záradéknak, ellenkező esetben a hitelszerződésünket szeghetjük meg!
CoverMe applikáció Apple Store logó CoverMe applikáció Google Play logó

A díjnemfizetésről

Fontos tudni, hogy a meglévő kötvényed nem mondható fel úgy, hogy elkezded nem befizetni a díjadat. Amennyiben a kötvényedet nem mondtad fel – a fenti szabályok betartásával – a díjfizetési kötelezettséged továbbra is fenn fog állni. A biztosító tehát a felmondás nélkül be nem fizetett díjat továbbra is követelheti rajtad, akár jogi úton is.

Ezért lényeges, hogy amennyiben szeretnéd a meglévő biztosításodat jobb feltételekkel rendelkező biztosításra cserélni, még időben tájékozódj, válaszd ki a számodra legmegfelelőbb megoldást, és győződj meg arról, hogy a 30 napos évfordulós határidőt nem felejted el.

Amit a lakásbiztosításról tudni érdemes

Milyen fontosabb káreseményekre fizet a biztosító?

Tűz, villám

Tűznek minősül a terjedőképes, öntápláló lánggal való égés, izzás folyamata.

Máshol (például a szomszédban) keletkezett tűzből eredő károsodások fedezete, például a kormozódás, olvadás is ide sorolható.

A vagyontárgyakban látható roncsolási nyomot hagyó, villám okozta kárt is térít a biztosító.

Betörés, lopás rablás

A betöréses, lopással vagy annak kísérletével összefüggésben okozott károk fedezete.

A biztosító szolgáltatásának mértéke függhet a használt záraktól, riasztótól, értéktárolótól, azaz a vagyonvédelem szintjétől. Rablásnak az számít, amikor az elkövető fenyeget vagy erőszakot alkalmaz a biztosítottal szemben és így követi el a bűncselekményt. A kártérítés alapvető feltétele a rendőrségi feljelentés.

Robbanás

Gázoknak és gőzöknek rombolással és hanghatással együtt járó hirtelen, rendkívül gyors energiafelszabadulása.

Elfolyás, beázás

Csőtörés miatti többletvízdíj megtérítése, illetve a kifolyt víz által okozott károk fedezete.

Jégkár

A jégszemek általi ütésekből keletkezett kár, vagy a jég által ütött nyíláson beáramló csapadék kárainak térítése. Egyes biztosításoknál bizonyos károk, például a növényeken okozott kár vagy üvegezés kárai ki lehetnek zárva.

Felhőszakadás

Felhőszakadás során felgyülemlett csapadékvíz okozta károk térítése. Itt a biztosító a csapadék intenzitásához köti a szolgáltatását, például 0,75 mm/perc érték felett, vagy 24 óra alatt 30 mm lehullott csapadék felett térít.

Üvegtörés

Az épületüvegezésben bármely okból bekövetkezett törés- vagy repedéskár megtérítése.

Külön fedezetek szolgálhatnak egyéb, nem épületüvegezésnek számító tárgyak, például zuhanykabin, szauna, üvegasztalok, főzőlap, sütőajtó, stb. üvegtörésének kárának térítésére (különleges üvegkárok).

Napelem, napkollektor

A biztosító megtéríti az olyan, napelemeken, napkollektorokon keletkezett károkat, melyeket a feltételekben a következő események okoztak: tűz, villámcsapás, robbanás, árvíz, vihar, felhőszakadás, vezetékes vízkár, földrengés, földmozgás, légi járművek lezuhanása, hónyomás, jégverés, idegen tárgyak rádőlése, idegen jármű ütközése, füst- és koromszennyezés.

Vihar

Az erős szélmozgás átal okozott károk térítése, amely jellemzően egy bizonyos szélerősséghez van kötve (például 54 km/h). Jó tudni, hogy például a léghuzat okozta károk ki lehetnek zárva a szolgáltatásból.

Garázs és tárolt autó

A biztosító megtéríti a garázsban tárolt gépjárműved ott keletkezett kárait. A térített károk oka jellemzően valamilyen általános kockázat: tűz, robbanás, villámcsapás, árvíz, vihar, felhőszakadás, földrengés, földmozgás, jégverés, hónyomás. Fontos: ez nem azonos a casco biztosítással!

Földrengés

Fontos tudni: adott termék esetében ez opcionális fedezet is lehet. Az EMS (Európai Makroszeizmikus Skála) szerinti feltételekben meghatározott szintet (például az V. fokozatot) elérő földrengés kárait téríti a biztosító.

Zárcsere, lakás asszisztencia

A bejárati ajtóhoz tartozó kulcsok ellopása vagy elvesztése esetén, számlával igazolt költségeket téríthet a biztosító. Ezt az ingóságbiztosítási fedezetek között keresd a biztosítók kínálatában.

Árvíz

A felszíni természetes vizek, vagy ezekbe kapcsolódó csatornákból származó áradás okozta károk fedezete.

Laskásbiztosítási cikkek, érdekességek

ai-Szilvi
Jelenleg az alábbi témákban kérdezhetsz: Lakásbiztosítás márciusi kampány, MFO, díjfizetés, biztosítás felmondása, önrész
Márciusi kampányról
Ki válthat márcisuban lakásbiztosítást?
Mi az MFO lakásbiztosítás?
Mi az önrész?